Вратило, носителот, вретено

Краток опис:

ЦПУ Струг Обработувачки Компјутерска Нумерички контрола или ЦПУ Струг машини се користи за производство на делови со вртење стап на селектираните материјали и хранење различни алати за сечење на материјалот и на различни длабочини и агли. Ова машини ни овозможува да се произведе многу прецизни делови со минимални или без секундарна преработка. Главни производи Нашите метал струг вртење опрема и искуство во ЦПУ струг обработка ни овозможи да ги задоволат потребите на широк спектар на апликации на клиентите. Рутински производство Преци ...


детали за производот

Тагови производ

ЦПУ Струг Обработувачки
Компјутерска Нумерички контрола или ЦПУ Струг машини се користи за производство на делови со вртење стап на селектираните материјали и хранење различни алати за сечење на материјалот и на различни длабочини и агли. Ова машини ни овозможува да се произведе многу прецизни делови со минимални или без секундарна преработка.
Главни производи
Нашите метал струг вртење опрема и искуство во ЦПУ струг обработка ни овозможи да ги задоволат потребите на широк спектар на апликации на клиентите. Рутински производство на прецизни метални делови со дијаметар како мали како е 0,012 "(0,31 мм) и должини најкраток колку што 0.032" (0,81 мм), нашата опрема, исто така може да се сместат должини до 12 "(304,8 мм) и дијаметри до 12" (304,8 mm).
Ние вработуваат нашата мулти-цел струг опрема и ЦПУ програмирање експертиза за да се создаде низа на површината форми, од едноставни до комплексни и вклучувајќи цилиндрична и конусна форма. За отстранување на прецизноста на метал, нашите квалификувани машински користат извонреден различни техники и нашите флексибилни струг бедем аранжман кревет со 12-позиција бедем а за да се постигне широк спектар на дел карактеристики. Тие вклучуваат (но не се ограничени на) вртење, здодевни, дупчење, провира (внатрешни и надворешни), внатрешна прислушување, музиката, се соочуваат со музиката, од страна на вртење, профилирање, со кои се соочува, knurling, cut-off, chamfering, разделба надвор, и radiusing.
ЦПУ струг обработка може да се направи овие форми, како фотографии покажа, Исто така, нашите прецизност ЦПУ струг машини е парче машинска прецизност делови и обезбедување на услуги со додадена вредност за воздушната, комуникација, медицинска електроника и други индустрии како твое.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    
    WhatsApp Онлајн Chat!